Preskočiť na hlavný obsah
Doprava zdarma pre všetky objednávky nad 100€.

Starnutie pleti a čo s tým?

Prirodzený proces starnutia pleti zastaviť nemôžeme a sme v tom spolu. S vekom sa všetkým objavujú viditeľné vrásky, tvár stráca časť svojej mladistvej plnosti, pokožka je tenšia a suchšia, objavujú sa pigmentové škvrny, znižuje sa produkcia kolagénu, padajú viečka i kontúry. Starnutie sa samozrejme týka všetkých orgánov, ale pokožka je vynikajúcim vizuálnym príkladom toho, ako starnutie postupuje. Preventívnymi opatreniami, zdravšou životosprávou a kvalitnou každodennou starostlivosťou o pleť môžeme proces spomaliť a prirodzene „klamať vekom“.

Chráňte sa pred slnkom

Kto by nemal rád do zlatista opálenú, slnkom pobozkanú pleť. Navonok vyzeráme aj zdravšie, opak je však pravdou. Slnko zohráva hlavnú úlohu pri predčasnom starnutí pleti, preto chráňte svoju pokožku pred slnkom každý deň. Áno, aj v zime. Keď pleť vystavujete slnku, noste klobúk so širokým okrajom a slnečné okuliare s UV ochranou a vždy používajte širokospektrálny opaľovací krém, SPF 30 v zime a v lete pokojne aj SPF 50. Vždy, keď sa opálite, cielene podporujete predčasne starnutie svoju pokožku. Ultrafialové lúče A (UVA) a ultrafialové lúče B (UVB) spôsobujú poškodenie kože prostredníctvom oxidačného stresu a tvorby voľných radikálov. Až 80 % zmien starnutia vo vašej pokožke môže byť v skutočnosti spôsobených UV žiarením, nielen starnutím.

Zdravý životný štýl

Jedzte zdravú, vyváženú stravu. Čerstvé ovocie a zelenina bránia poškodeniu, ktoré vedie k predčasnému starnutiu pokožky. Naopak strava, obsahujúca veľa cukru, rafinovaných sacharidov a nezdravých tukov môže starnutie urýchliť. Vynikajúcou je stredomorská strava, ktorá obsahuje chudé bielkoviny, veľa ovocia a zeleniny, celozrnné výrobky a zdravé tuky, ako je olivový olej a mastné ryby. Zdravé tuky sú výborným zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré majú potenciálny vplyv na vaše zdravie a starnutie.

Hydratujte. Denne pite dostatočné množstvo vody a nezabúdajte poriadne hydratovať pokožku. Vlhkosť nutne potrebuje.

Pite menej alkoholu. Alkohol je drsný nielen k vašej pečienke, ale i k pokožku. Dehydratuje ju a časom ju poškodí.

Cvičte. Budete vyzerať štíhlejšie, zlepšíte si krvný obeh a posilnite imunitný systém. To zase môže dodať pokožke mladistvejší vzhľad.

Nefajčite. Kávička s cigaretkou je niekedy únikom z každodennej reality, ale asi nemusíme opakovať, že fajčenie, okrem iného, spôsobuje vrásky, matnú a žltkastú pleť. Cigaretový dym obsahuje tisíce škodlivých chemikálií a určite si vyberie svoju daň, najviditeľnejšiu na vašej pokožke.

Pravidelná starostlivosť o pleť

Ráno i večer musí byť vaša skin care rutina absolútnou nevyhnutnosťou. Odlíčiť, vyčistiť, tonizovať, aplikovať sérum, krém, olej, očný krém. Raz do týždňa obľúbený píling, maska a občas aj kozmetické ošetrenie, wellness, masáž. Vy predsa za to stojíte. Používajte len kvalitné produkty, ktorým veríte a máte s nimi dobrú skúsenosť. Vzdelávajte sa, čítajte zloženia... Prestaňte používať produkty, ktoré štípu alebo pália. Keď vás pokožka páli alebo štípe, znamená to, že je podráždená.

Používajte retinoidy a vitamín C

Retinoidy, ako tretinoín a retinol, sú zlúčeniny, ktoré pochádzajú z vitamínu A. My prisaháme na bakuchiol, ktorý svojimi účinkami pripomína retinol. Jeho veľkou výhodou je jeho jemnosť. Pleť nedráždi, nespôsobuje žiadne pálenie, ani olupovanie kože. Retinoidy vo všeobecnosti prispievajú k omladeniu pokožky zvýšením obratu kožných buniek alebo tým, ako rýchlo vaše telo vytvára nové vrstvy a zbavuje sa starých odumretých kožných buniek. Môžu tiež zvýšiť vašu produkciu kolagénu.

Vitamín C (kyselina askorbová) je prírodný antioxidant a jeden z často spomínaných doplnkov na zvrátenie starnutia. Vitamín C ako antioxidant pôsobí proti voľným radikálom, spôsobujúcim rôzne poškodenia, medzi ktoré patrí aj starnutie pokožky. Produkty, ktoré obsahujú retinol, kyselinu hyalurónovú, vitamín C, navyše sú bez škodlivých kozmetických surovín, alergénov, dráždivých látok, syntetických konzervantov, syntetických farbív, nestabilných vitamínov, minerálnych olejov, syntetických parfumov a esenciálnych olejov, ako produkty Noili, sú správnou voľbou pre mladšie a zdravšie vyzerajúcu pleť.

Dobrý den, jestli si přejete doručit zásilku do České republiky, prosím navštivte náš e-shop určený pro zákazníky z České republiky. Moc děkujeme.

Nakupovat