Preskočiť na hlavný obsah
Doprava zdarma pre všetky objednávky nad 100€.

Novinka (či návrat k jednoduchosti?) v starostlivosti o pleť: Skinimalizmus

Skinimalizmus vám pomôže získať maximálny úžitok z vašej skin-care rutiny. Dokonca aj nadhľad a sebavedomie. V súčasnosti je jedným z najväčších a najrýchlejšie rastúcich beauty trendov, ktorý od hollywoodskych trendsetterov postupne aplikujú takmer všetky vekové kategórie po celom svete. My ho milujeme! Sme presvedčení, že jednoduchá, ale funkčná rutina je vynikajúcim protipólom nekonečnej aplikácii kozmetických produktov, a práve vďaka nej môže vaša pleť zažiariť. Žiadny: pokus-omyl alebo pomaly doktorát z chémie už nikdy nebudete potrebovať. Apelujeme aj na to, aby sme boli vnímavými spotrebiteľmi vo vzťahu k našej planéte.
 

Čo je skinimalizmus? 

Veľmi zjednodušene, ale absolútne presne, ide o používanie menšieho množstva kozmetických produktov, menšieho množstva mejkapu, z čoho vyplynie menej frustrácie, menej minutých peňazí, menej sledovania módnych skin-care trendov. Zamerajte sa na produkty, ktoré sú pre vašu pleť prospešné, na to, aby sa mejkap stal zábavou a nie zakrývaním nedostatkov a na to, aby ste na svoju pokožku boli pyšní. Aj s nedokonalosťami a odhalenou štruktúrou, ktoré sú prirodzenou súčasťou každej pleti. Hrdo vystavené na verejnosti sú absolútne in. Priznajme póry, škvrny, akné i vrásky... je to oslobodzujúce.  

Čo v rutine nesmie chýbať? 

Cleanser - pleť vďaka nemu dôkladne zbavíte mejkapu, nečistôt, potu atď. Čistenie pleti je najdôležitejším krokom v každej rutine. Bez čistej pleti sú vlastne všetky ďalšie kroky zbytočné, pretože aktívne látky z krémov, sér a olejov nemajú šancu preniknúť do znečistenej pokožky. Takže čistite, masírujte a nikdy tento krok nevynechajte.  

Hydratačný toner na vyrovnanie pH pleti. Pokožku osviežuje a hydratuje. Toner sa definitívne prediera na výslnie, ktoré mu právom patrí a z odporúčaného kroku v skin-care rutine sa stáva krokom must-have, must-do.  

Sérum / krém / olej na zabezpečenie zdravej kožnej bariéry. Na prijatie aktívnych látok, na hydratáciu, na rozžiarenie pleti, na uzamknutie vlhkosti v nej, atď. Môžete použiť všetky tri produkty, alebo niektorý vynechať. SPF – na ochranu pred predčasným starnutím a rakovinou kože spôsobenou UV žiarením. Ráno. Vždy, nielen keď svieti slniečko. Vždy. 

Používajme menej produktov

To neznamená, že sa musíme vzdať svojho obľúbeného séra, pleťového oleja alebo prípravku, ktorým adresujeme náš momentálny stav pleti. Buďme smart-skinimalists. Existuje veľa zložiek v skin-care produktoch, ktoré dokážu alebo aspoň sľubujú zázraky, ale v skutočnosti sú iba „nice to have“. Je vedecky dokázané, že na spomalenie starnutia si vystačíte s týmito tromi: vitamín C, retinol a SPF. Céčko a bakuchiol (prírodná alternatíva retinolu), ale aj antioxidanty nájdete v našich sérach a olejoch. Na omladenie pokožky nepotrebujete extra očný krém, masku na oči, masku na tvár, píling... Olej na tvár môžete použiť aj na krk, telo a pod oči a získate ten istý efekt. Masáž tváre je tiež skvelý spôsob, ako dosiahnuť, aby pokožka vyzerala žiarivejšie a zdravšie bez použitia mnohých produktov.  

Dobrý den, jestli si přejete doručit zásilku do České republiky, prosím navštivte náš e-shop určený pro zákazníky z České republiky. Moc děkujeme.

Nakupovat