Preskočiť na hlavný obsah
Doprava zdarma pre všetky objednávky nad 100€.

Prečo séra výrazne prospievajú vašej pleti?

Séra môžu pomôcť pri riešení mnohých problémov rôznych typov a stavov pleti. V každodennej rutine sú veľmi dôležité a odporúčame ich nevynechávať, práve naopak, ak ste ich doteraz nepoužívali, rozhodne začnite. Séra sú navrhnuté tak, že pokožke dodávajú vysoké koncentrácie špecifických aktívnych zložiek. Existujú rôzne typy sér, najčastejšie sú číre, gélové alebo tekuté a bývajú menej husté ako krémy a oleje. Molekuly v nich sú schopné preniknúť hlbšie do pokožky a vykonávajú svoju prácu v jej spodnejších vrstvách. Väčšinou obsahujú antioxidanty vrátane vitamínu A, C a E, retinoly a zložky, ktoré vyrovnávajú tón pleti. Pôsobia ako cielená liečba vrások, pigmentácie a začervenania.

Čo je sérum?

Vysoko koncentrovaná formulácia, navrhnutá tak, aby sa rýchlo vstrebala do pokožky a dodala jej intenzívnu dávku zložiek. Niektoré séra majú jednu hlavnú zložku, zatiaľ čo iné, vrátane tých, ktoré sa zameriavajú na príznaky starnutia, sú kombinované. Najmä vitamín C môže zabrániť hnedým škvrnám, zvrátiť poškodenie ultrafialovými lúčmi a stimulovať rast nového kolagénu. Pozri: Pro-Collagen Vitamin C Oil Serum. Ďalšou výbornou možnosťou pleťového séra zacieleného na boj proti vráskam je sérum nabité antioxidantmi a bakuchiolom, ktorý svojimi vlastnosťami pripomína retinol. Pozri: Bakuchiol & Squalane Oil Serum. Nie všetky séra fungujú rovnako. Ich funkčnosť závisí od aktívnych zložiek, formulácie a stability zlúčeniny. Výkonné zložky môžu dráždiť citlivú pokožku. Vždy otestujte malú oblasť predtým, ako sérum aplikujete na celú tvár a dekolt. Buďte opatrní pri kombinovaní sér, ktoré obsahujú kyseliny s inými produktmi s obsahom kyselín.

Ako používať sérum?

Pleť každého človeka je iná, na vyskúšanie nového produktu potrebujete aspoň 5-7 týždňov, aby ste videli, ako vaša pleť reaguje. V závislosti od séra a aktuálneho stavu vašej pokožky môžete vidieť počiatočné výsledky aj skôr. Sérum používajte na vyčistenú tvár a krk dvakrát denne, pred aplikáciou hydratačného krému a oleja. Séra sú ľahko vstrebateľné tekutiny na olejovej alebo vodnej báze, ktoré rozotriete na pokožku. Zvyčajne sa predávajú v malých fľaštičkách s pipetou a na ošerenie celej tváre vám stačí pár kvapiek.

Ako skladovať

Kúpeľňa, napriek tomu, že je automaticky prvým miestom na skladovanie kozmetických produktov, nie je ideálna. Najmä, ak vaše produkty nie sú tesne uzavreté, vlhké prostredie kúpeľne je živnou pôdou pre rast baktérií spôsobujúcich podráždenie alebo akné. Ďalším dôvodom je, že zakaždým, keď si dáte horúcu sprchu, teplo alebo vysoká teplota môže viesť k rýchlejšiemu rozkladu alebo oxidácii určitých zložiek. Najlepšou možnosťou je skladovať ich v suchej zásuvke alebo skrini, ktorá je mimo slnečného žiarenia a mimo teplotných výkyvov.

Ktoré produkty by sa mali uchovávať v chladničke?

Produkty, ktoré sú veľmi citlivé na teplo alebo svetlo, ako je vitamín C a retinoidy, alebo prírodná/organická starostlivosť o pleť s kratšou trvanlivosťou. V chladničke vydržia dlhšie a nerozložia sa. Nemusíte si kupovať špeciálnu kozmetickú chladničku, ale ak ich skladujete v kuchynskej chladničke, uistite sa, že sú správne utesnené. Do chladničky rozhodne nepatria produkty na báze oleja, ako sú olejové séra, pretože zložky sa vplyvom chladu môžu oddeliť. Najideálnejšie miesto na uloženie kozmetických produktov je chladné a suché mieste mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.

Prečo sú séra v tmavých fľaštičkách?

Niektoré séra kúpite v sklenených fľaštičkách s pastelovým alebo matným povrchom, zatiaľ čo iné sa dodávajú v tmavohnedom alebo čiernom skle. Séra na starostlivosť o pleť, ktoré sú v tmavých fľašiach, zvyčajne obsahujú silné antioxidanty, ako sú vitamíny C, E a kyselina ferulová. Sú veľmi náchylné na degradáciu svetlom a kyslíkom. Tmavé balenie pomáha chrániť séra pred rozpadom, keď sú vystavené svetlu. Zatiaľ čo tmavé balenie je prvou líniou ochrany vášho séra, rovnako dôležité je, ako ho skladujete doma. Vhodné skladovanie produktov starostlivosti o pleť výrazne predĺži ich trvanlivosť.

Dobrý den, jestli si přejete doručit zásilku do České republiky, prosím navštivte náš e-shop určený pro zákazníky z České republiky. Moc děkujeme.

Nakupovat