Preskočiť na hlavný obsah
Doprava zdarma pre všetky objednávky nad 100€.

Tajomstvo pleťových olejov

Milovali ich v starovekom Egypte, kde na boj proti vráskam a predĺženie mladosti používali predovšetkým ricínový, sezamový a mandľový olej. V starovekom Grécku boli vzácne oleje a parfumy tiež veľmi rozšírené a obyvatelia vyrábali vlastné produkty na starostlivosť o pleť z lokálnych prírodných surovín. Starovekí Gréci holdovali olivám a olivovému oleju, ktorý používali ako exfoliant a zvlhčovač pleti. V stredovekej Európe hral prím rozmarín, aloe vera a extrakty zo semien, listov a kvetov. Naše staré mamy a ich mamy milovali oleje, pretože si nimi udržiavali pružnú, hydratovanú a rozžiarenú pleť. My čerpáme zo všetkých týchto poznatkov a vytvárame jednoduchú, pritom dokonalú starostlivosť o pleť.

Olej pleť nehydratuje

Ani nemôže, pretože čistému prírodnému oleju chýba voda a ľudská pokožka k správnemu fungovaniu potrebuje olejové i vodné zložky. Oleje pleti vlhkosť nepridajú, ale majú nenahraditeľnú funkciu v tom, že ju fantasticky dokážu v pokožke uzamknúť. Zastavujú alebo aspoň spomaľujú jej odparovanie z vrchnej vrstvy. Pleťový olej zamkne v pleti hydratáciu, ktorú ste jej dodali sérom a hydratačným krémom. Strata vlhkosti je prirodzené odparovanie sa vody a pri každom type pleti, každom type kožnej bariéry prebieha inak. Pleťový olej je vhodný pre všetkých, minimálne na uzamknutie spomínanej hydratácie, ale najväčšie benefity prináša pleti dehydratovanej, suchej a v neposlednom rade zrelej, ktorá potrebuje všetkého trochu viac.

Každá pleť miluje olej

Olej neupcháva póry, teda, určite nie, keď k svojmu typu pleti zvolíte ten správny. Ricínový olej je veľmi hustý, ale pokožku vysušuje, avokádový je mastný a pleť vyživuje, atď. Základné pravidlo je poznať svoj typ a stav pleti. Nesprávne zvolený olej môže spôsobiť problémy, ale naopak, ak sme zorientovaní, olej je pleťový elixír.

Suchá pleť – Najvhodnejšie sú mastnejšie oleje: mandľový, avokádový a makadamiový, ktorý obsahuje vysoký podiel omladzujúcich lipidov, kyseliny palmitolejovú a olejovú. Je významným zdrojom vitamínu E. Vyživuje a zvláčňuje pleť. Je dôležitou zložkou nášho Light Beauty Oil .

Normálna pleť – Je ideálna a znesie aj experimenty, ale nič nepokazíte protizápalovým pupalkovým olejom, antioxidačnou bombou v podobe malinového oleja a jojobovým olejom, ktorý normalizuje tvorbu kožného mazu. Vyskúšajte pleťový olej Rich Beauty Oil pre všetky typy pleti.

Zmiešaná a mastná pleť – potrebuje suché pleťové oleje ako jojobový, marhuľový, ktorý upokojuje podráždenú pokožku a protizápalový rakytníkový olej. To všetko je bohato zastúpené v našom pleťovom oleji Light Beauty Oil.

Citlivá pleť – Na kozmetické výrobky veľmi reaguje. Prospieva jej olej jojobový, marhuľový alebo makadamiový. Odporúčame Pro-Collagen Vitamin C Oil Serum.

Zrelá pleť – Potrebuje všetkého viac. Vhodný pre ňu je olej šípkový, makadámiový alebo zázračná ingrediencia bakuchiol, ktorý pripomína retinol a pri pravidelnom používaní zjemňuje vrásky, spevňuje kontúry tváre a hyperpigmentácie. Vyskúšajte Bakuchiol & Squalane Oil Serum .

Univerzálne použitie

Rôzne oleje majú rozličné vlastnosti, takže výber správneho oleja, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu typu pleti, je veľmi dôležitý a je kľúčom k ideálnemu ošetreniu. Vôbec neplatí, že olej by sa mal používať až po sére a kréme. Oleje predsa používame už na čistenie pleti, pretože iba mastnými zlúčeninami môžeme odstrániť podobné tukové zlúčeniny. Olejové produkty pokožku čistia, regulujú v nej hladinu vlhkosti, obsahujú veľa antioxidačných a protizápalových zložiek, ako aj esenciálnych mastných kyselín, čiže pleť nevysušujú. Pre milovníčky skin care odporúčame naštudovanie stupňa komedogenity, ktorý určuje, či olej upcháva póry alebo nie, aj keď riadiť by ste sa ním mali iba pri čistých, jednodruhových olejoch.

Dobrý den, jestli si přejete doručit zásilku do České republiky, prosím navštivte náš e-shop určený pro zákazníky z České republiky. Moc děkujeme.

Nakupovat