Preskočiť na hlavný obsah
Doprava zdarma pre všetky objednávky nad 100€.

Vitamín C: Legenda v starostlivosti o pleť

Hovoríme o svätom gráli, najlepšom multitaskerovi a jednotke v zmenšovaní mnohých nedokonalostí na pokožke. Vitamín C je antioxidačnou a protizápalovou zložkou mnohých produktov a stará sa najmä o zlepšenie tónu a štruktúry pokožky, hydratuje ju a vyhladzuje jemné vrásky. Odporúčame konzumáciu ovocia, zeleniny, dokonca aj tabletovú formu, ale na pokožku nie je nič lepšie ako jeho lokálna aplikácia v sére alebo oleji, kde je v dostatočnej koncentrácii.

Vitamín C a jeho deriváty

Kozmetické produkty môžu obsahovať rôzne deriváty Vitamínu C. Najúčinnejšia, najviac používaná forma je kyselina askorbová, ktorú je najlepšie aplikovať v sére na dôkladne vyčistenú pleť. Vždy dbajte na to, aby koncentrácia vitamínu C v produkte vyhovovala vášmu typu pleti. Citlivejšia pleť ľahšie znesie jeho menšiu koncentráciu alebo deriváty. Univerzálnosť vitamínu C umocňuje aj fakt, že je kombinovateľný s inými produktami a jednotlivými zložkami. V kombinácii s Centella Asiatica sa zvyšuje produkcia kolagénu, v kombinácii s vitamínom E zase ochrana pred voľnými radikálmi, lebo éčko až štyrikrát zvyšuje účinok céčka, atď. Je vhodný na suchú, mastnú i kombinovanú pleť a pomáha jej vyzerať a cítiť sa zdravšie a mladšie.

Výhody Céčka

Zvyšuje produkciu kolagénu a zlepšuje tak elasticitu pokožky. Kolagén je stavebným prvkom pokožky, vlasov, svalov a šliach a udržuje našu pokožku mladistvú a hladkú. S vekom sa produkcia kolagénu spomaľuje.

Napomáha rýchlejšiemu hojeniu rán.

Hydratuje pokožku. Bez dostatočnej vlhkosti začne vrchná vrstva vysychať, čo spôsobuje svrbenie a predčasné starnutie pokožky. Vlhkosť je nevyhnutná pre udržanie zdravej pokožky a kožnej bariéry.

Viditeľne redukuje jemné linky a vrásky.

Rozjasňuje pleť a dodáva jej rovnomernejší tón.

Znižuje výskyt tmavých škvŕn, pravidelne pomáha pri hyperpigmentácii. Vitamín C neovplyvňuje farbu pokožky – nepoškodzuje pigmentáciu pokožky, iba chráni pokožku pred poškodením melanínom.

Jeho antioxidačná funkcia chráni pred voľnými radikálmi, UV žiarením a smogom. Antioxidačné vlastnosti vitamínu C robia pokožku pružnou, odolnou a pomáhajú skryť krvné cievy pod kožou.

Pomáha redukovať a predchádzať tmavým kruhom pod očami, pretože spevňuje jemnú pokožku pod očami.

Určite sérum

Zvyšuje produkciu kolagénu a zlepšuje tak elasticitu pokožky. Kolagén je stavebným prvkom pokožky, vlasov, svalov a šliach a udržuje našu pokožku mladistvú a hladkú. S vekom sa produkcia kolagénu spomaľuje.

Balenie

Keď Pri nákupe vitamínu C , hľadajte tmavé fľaštičky. Vitamín C sa pri vystavení svetlu alebo vzduchu rozkladá, takže fľaše z tmavého skla pomáhajú udržiavať jeho účinnosť a stabilitu. Oxidáciou na svetle a vzduchu sa mení na DHAA (dehydroascorbic acid), čím klesá účinok vitamínu C a farba séra sa zväčša mení z priesvitnej na žltú.

Dobrý den, jestli si přejete doručit zásilku do České republiky, prosím navštivte náš e-shop určený pro zákazníky z České republiky. Moc děkujeme.

Nakupovat